Menu

U13 DRENGE - ÅRGANG 2008

TRÆNINGSDAGE:

Mandag og Onsdag kl. 17.00-18.30

 

Trænere og holdledere på årgangen

Årgangstræner
profilepic
Casper Stendal
Træner
profilepic
Anders Kremmer Johansen

KampprogramU13 drenge 8M B (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 2

August 2020

B 1909
6 - 5
Ude
B.1909s anlæg

Fjordager IF
September 2020

SSV Højfyn
4 - 3
livescore
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Fjordager IF

Fjordager IF
4 - 4
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

Allested U & IF

Fjordager IF
8 - 3
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

Assens FC

Glamsbjerg IF
2 - 3
Ude
Glamsbjerg Stadion

Fjordager IF

Fjordager IF
30. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

Dalum IF (2)
Oktober 2020

KFUM.s BK
4. okt
Kl. 11.00
Ude
KFUM-parken

Fjordager IF

FEH Fodbold
8. okt
Kl. 17.45
Ude
Haarby Stadion

Fjordager IF

KampprogramU13 drenge 8M C (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 3

August 2020

Langeskov IF
4 - 3
Ude
Langeskov Stadion

Fjordager IF

Fjordager IF
7 - 2
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

SSV Højfyn
September 2020

ØB
7 - 0
livescore
Ude
Ø.B.s Anlæg

Fjordager IF

Fjordager IF
3 - 3
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

Nyborg G & IF

Fjordager IF
1 - 2
livescore
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

Dalum IF

SUB Ullerslev
UDS
Ude
Ullerslev Stadion - kunstgræs

Fjordager IF
Oktober 2020

Fjordager IF
3. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

Otterup B & IK

Søhus Stige
11. okt
Kl. 11.00
Ude
Rema 1000 Arena Søhus

Fjordager IF

Fjordager IF
24. okt
Kl. 13.30
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

OKS

StillingU13 drenge 8M B (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 KFUM.s BK 6 4 1 1 13
2 FEH Fodbold 4 4 0 0 12
3 B 1909 4 3 1 0 10
4 Dalum IF (2) 5 2 2 1 8
5 Fjordager IF 5 2 1 2 7
6 SSV Højfyn 5 2 1 2 7
7 Glamsbjerg IF 4 0 1 3 1
8 Allested U & IF 4 0 1 3 1
9 Assens FC 5 0 0 5 0

StillingU13 drenge 8M C (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Otterup B & IK 5 4 1 0 13
2 ØB 6 4 0 2 12
3 OKS 6 3 1 2 10
4 SUB Ullerslev 5 3 1 1 10
5 Nyborg G & IF 6 3 1 2 10
6 Langeskov IF 6 3 1 2 10
7 Søhus Stige 5 2 0 3 6
8 Fjordager IF 5 1 1 3 4
9 SSV Højfyn 6 1 0 5 3
10 Dalum IF 6 1 0 5 3