Menu

Klubnyt

28. december - 2017 kl. 14:03
Rigtigt godt nytår til alle!
27. oktober - 2017 kl. 18:20
Ny inspektør i fodboldafdelingen
Skifte på inspektørposten
20. oktober - 2017 kl. 11:01
Træningstider inde og ude resten af 2017
Se hvornår der trænes på vinterbaner og i hallerne
12. september - 2017 kl. 15:15
Nyt medlemssystem taget i brug
Skal du have frikontingent i foråret? se her!
02. september - 2017 kl. 16:37
Så er vi klar til at opkræve kontingent for efteråret
Læs mere om hvordan du skal forholde dig
31. juli - 2017 kl. 11:39
Fodboldafdelingen skifter økonomi- og medlemssystem
Senere kontingentopkrævning her i efteråret
31. juli - 2017 kl. 11:18
Nye regler i fodboldloven
To gule kort giver ikke udvisning, men udskiftning af spiller efter tidsstraf
04. juli - 2017 kl. 08:45
Fodboldapp'en er nu 100% gratis
Nu kan alle følge Fjordagers hold igennem sæsonen
Nyere
Side 1 af 5
Ældre
Kommende kampe med FIF hold
Februar 2018
24.
lørdag
09.00
MG & BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Fjordager IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
09.28
Fjordager IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Tarup/Paarup IF (1)
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
09.42
Verninge IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Fjordager IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
10.03
Fjordager IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Hårby BK
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
10.17
Dalum IF (3)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Fjordager IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
11.27
Nyborg G & IF (2)
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
11.51
Ringe BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
12.15
Fjordager IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Dalum IF (1)
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
12.39
Fjordager IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Nyborg G & IF (1)
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
12.51
Fjordager IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 3
Haarby Hallerne Hal 1
ØB
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
13.03
Herrested/Ørbæk BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
13.19
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 3
Haarby Hallerne Hal 1
Fjordager IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
13.27
Vindinge BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
13.33
Fjordager IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 3
Haarby Hallerne Hal 1
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
13.54
Kauslunde IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 3
Haarby Hallerne Hal 1
Fjordager IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
14.08
Fjordager IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 3
Haarby Hallerne Hal 1
Hårby BK
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
14.57
Højby S & G (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2006- 2. halvdel • Pulje 6
Korinth Hallen (inde)
Fjordager IF
Korinth Hallen (inde)
24.
lørdag
15.18
Dalum IF (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2006- 2. halvdel • Pulje 6
Korinth Hallen (inde)
Fjordager IF
Korinth Hallen (inde)
24.
lørdag
15.39
Fjordager IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2006- 2. halvdel • Pulje 6
Korinth Hallen (inde)
Otterup B & IK
Korinth Hallen (inde)
24.
lørdag
15.53
Fjordager IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2006- 2. halvdel • Pulje 6
Korinth Hallen (inde)
Søhus Stige
Korinth Hallen (inde)
25.
søndag
09.00
Assens FC
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
09.07
Fjordager IF
Kvinder
U11
Inde - U11 pige C 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Allested U & IF
Rantzausminde Hallen (inde)
25.
søndag
09.21
HERIF
Kvinder
U11
Inde - U11 pige C 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Fjordager IF
Rantzausminde Hallen (inde)
25.
søndag
09.30
Fjordager IF
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Marienlyst
Vindinge-Hallen
25.
søndag
09.42
Aarslev BK
Kvinder
U11
Inde - U11 pige C 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Fjordager IF
Rantzausminde Hallen (inde)
25.
søndag
09.54
Fjordager IF
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Dalum IF (2)
Vindinge-Hallen
25.
søndag
10.10
Fjordager IF
Kvinder
U11
Inde - U11 pige C 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Fortuna Svendborg
Rantzausminde Hallen (inde)
25.
søndag
10.12
Tarup/Paarup IF (1)
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
10.31
Marienlyst
Kvinder
U11
Inde - U11 pige C 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Fjordager IF
Rantzausminde Hallen (inde)
25.
søndag
10.36
Vindinge BK
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
11.00
Dalum IF (1)
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
11.24
Fjordager IF
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Tarup/Paarup IF (2)
Vindinge-Hallen
25.
søndag
12.13
Dalum IF (2)
Herrer
U11
Inde - U11 drenge A 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Fjordager IF
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
12.34
OB (1)
Herrer
U11
Inde - U11 drenge A 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Fjordager IF
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
12.55
Fjordager IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge A 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
13.09
Fjordager IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge A 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
BBB (1)
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
13.54
Fjordager IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Vindinge BK
Vindinge-Hallen
25.
søndag
14.12
Aarslev BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
14.36
Fjordager IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Ryslinge BK
Vindinge-Hallen
25.
søndag
15.00
Tved BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
15.24
TIF Faaborg
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
15.48
Fjordager IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
S.f.B.
Vindinge-Hallen

Nyt fra DBU