Menu

Cheftræner til U17/16 på plads

image Sherif Mermer
webmaster
19. juni 2017 kl. 13:28
2-årig aftale indgået med Sherif Mermer

Det er med stor glæde, at Fjordager If Fodbold kan offentliggøre, at Sherif Mermer bliver cheftræner for U16/U17 årgangen efter sommerpausen.

Fjordager har ingået et 2-årigt samarbejde med Sherif, der efter sin tiltrædelse mod sæsonafslutningen som træner for U15 har gjort et fremragende stykke arbejde.

Sherif har befundet sig godt sammen med drengene, og ser et stort udviklingspotentiale i truppen, som han glæder sig til at arbejde videre med.

Sherif bliver samtidig Sportskoordinator for børn- og ungdom i Fjordager If Fodbold. Her vil hans arbejde primært have fokus på trænings- og udviklingsmiljøet for vores spillere og coaching af trænere.

Fjordager har ambitioner om, at udvikle vores succesrige børne- og ungdomsafdeling yderligere, og i det arbejde kommer Sherif til at spille en vigtig rolle.

Sherif har stor trænererfaring fra både børne-, ungdoms-, og seniorfodbold. Han har senest trænet U17 division i Næsby, og har desuden være træner i Fynsserien for Marienlyst.

Derudover har Sherif gennem sin trænerkarriere erfaring med udvikling af børne- og ungdomsspillere, hvoraf flere hold under hans ledelse har spillet på øverste hylde.

Sherif Mermer kender ovenikøbet Fjordager, hvor han for en del år siden har været ungdomstræner for nogle af vores nuværende talentfulde U19-spillere.

Vi glæder os rigtig meget til samarbejdet og gensynet med Sherif, nu med endnu større trænererfaring i bagagen. Sherif har også teorien på plads, da han har erhvervet DBU B-licens.

 

Stort velkommen tilbage i Fjordager IF til Sherif Mermer!

Kommende kamp
Februar 2018
24.
lørdag
09.00
MG & BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Fjordager IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
09.28
Fjordager IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Tarup/Paarup IF (1)
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
09.42
Verninge IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Fjordager IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
10.03
Fjordager IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Hårby BK
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
10.17
Dalum IF (3)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Fjordager IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
11.27
Nyborg G & IF (2)
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
11.51
Ringe BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
12.15
Fjordager IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Dalum IF (1)
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
12.39
Fjordager IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Nyborg G & IF (1)
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
12.51
Fjordager IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 3
Haarby Hallerne Hal 1
ØB
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
13.03
Herrested/Ørbæk BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
13.19
Glamsbjerg IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 3
Haarby Hallerne Hal 1
Fjordager IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
13.27
Vindinge BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
24.
lørdag
13.33
Fjordager IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 3
Haarby Hallerne Hal 1
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
13.54
Kauslunde IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 3
Haarby Hallerne Hal 1
Fjordager IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
14.08
Fjordager IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 3
Haarby Hallerne Hal 1
Hårby BK
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
14.57
Højby S & G (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2006- 2. halvdel • Pulje 6
Korinth Hallen (inde)
Fjordager IF
Korinth Hallen (inde)
24.
lørdag
15.18
Dalum IF (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2006- 2. halvdel • Pulje 6
Korinth Hallen (inde)
Fjordager IF
Korinth Hallen (inde)
24.
lørdag
15.39
Fjordager IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2006- 2. halvdel • Pulje 6
Korinth Hallen (inde)
Otterup B & IK
Korinth Hallen (inde)
24.
lørdag
15.53
Fjordager IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2006- 2. halvdel • Pulje 6
Korinth Hallen (inde)
Søhus Stige
Korinth Hallen (inde)
25.
søndag
09.00
Assens FC
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
09.07
Fjordager IF
Kvinder
U11
Inde - U11 pige C 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Allested U & IF
Rantzausminde Hallen (inde)
25.
søndag
09.21
HERIF
Kvinder
U11
Inde - U11 pige C 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Fjordager IF
Rantzausminde Hallen (inde)
25.
søndag
09.30
Fjordager IF
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Marienlyst
Vindinge-Hallen
25.
søndag
09.42
Aarslev BK
Kvinder
U11
Inde - U11 pige C 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Fjordager IF
Rantzausminde Hallen (inde)
25.
søndag
09.54
Fjordager IF
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Dalum IF (2)
Vindinge-Hallen
25.
søndag
10.10
Fjordager IF
Kvinder
U11
Inde - U11 pige C 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Fortuna Svendborg
Rantzausminde Hallen (inde)
25.
søndag
10.12
Tarup/Paarup IF (1)
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
10.31
Marienlyst
Kvinder
U11
Inde - U11 pige C 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Fjordager IF
Rantzausminde Hallen (inde)
25.
søndag
10.36
Vindinge BK
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
11.00
Dalum IF (1)
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
11.24
Fjordager IF
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige A/B 2008/2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Tarup/Paarup IF (2)
Vindinge-Hallen
25.
søndag
12.13
Dalum IF (2)
Herrer
U11
Inde - U11 drenge A 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Fjordager IF
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
12.34
OB (1)
Herrer
U11
Inde - U11 drenge A 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Fjordager IF
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
12.55
Fjordager IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge A 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
13.09
Fjordager IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge A 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
BBB (1)
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
13.54
Fjordager IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Vindinge BK
Vindinge-Hallen
25.
søndag
14.12
Aarslev BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
14.36
Fjordager IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Ryslinge BK
Vindinge-Hallen
25.
søndag
15.00
Tved BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
15.24
TIF Faaborg
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
15.48
Fjordager IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
S.f.B.
Vindinge-Hallen

Nyt fra DBU